O firmie

Historia chowu kaczek i firmy PERENA, spol. s r.o.

Miejscowość Chlumec nad Cidlinou może poszczycić się wieloletnią tradycją wylęgu piskląt kaczych oraz tuczu i chowu kaczek typu Pekin. Już w tutejszych Państwowych Zakładach Rybnych chów kaczek stanowił główną sferę działalności, jego ówczesny udział w obrotach zakładu wynosił ponad 50%. Od 1976 roku roczny wylęg osiągał ponad 1 milion sztuk piskląt kaczych. W tym samym okresie wykarmiano od 1 000 do 1 200 ton kaczek rzeźnych. Dopiero od 1991 roku tucz kaczek stopniowo spadał, aż w 1998 roku został całkowicie zakończony na wybiegach.

Od 1992 roku Państwowe Zakłady Rybne Rybářství Chlumec nad Cidlinou, s.p. rozpoczęły współpracę z firmą G.I.G. Visbek z RFN, dzięki czemu hodowla kaczek i wylęg piskląt kaczych została u nas utrzymana. Na podstawie tych doświadczeń w 1996 roku założono firmę PERENA, spol. s r.o., której udziałowcami zostały: Państwowe Zakłady Rybne Rybářství Chlumec nad Cidlinou, a.s. oraz firma G.I.G. Visbek.

Informacje o firmie

Od początku swojego funkcjonowania firma dążyła do ukończenia zmian technologicznych w całym systemie chowu kaczek i wylęgu piskląt kaczych, a następnie do zapewnienia takiej skali wylęgu, która zagwarantuje sukces handlowy. Kapitał podstawowy podwyższono do 31,4 milionów CZK. Wszelkie środki finansowe przeznaczono do inwestycji oraz  modernizacji podstawowych urządzeń.
Obecna roczna zdolność produkcyjna wynosi 9 milionów kaczych piskląt
. W ciągu roku możemy wykarmić ponad 700 ton kaczek rzeźnych. Wszystkie hodowle kaczek znajdują się w halach, w środowisku kontrolowanym.

Pod względem wielkości lęgu kacząt nasza firma jest jedną z najważniejszych wylęgarni kaczek typu Pekin w Europie. Na rynku krajowym jesteśmy głównym dostawcą piskląt kaczych dla hodowców współpracujących z firmą Jihočeská drůbež Mirovice, a. s., będącą jedynym znaczącym przetwórcą drobiu wodnego w Czechach. Ponadto firma eksportuje jednodniowe młode do Niemiec, Polski i na Węgry.

Oferta piskląt kaczych

Firma Perena spol. s r.o.

Budova líhní
Kachna pekingská
Chovné kachny
Líhnutí kachňat
Líheň kachňat
Vylíhnuté kačeny
Expedice kachňat
Výkrm kachen
2012 © PERENA, spol. s r.o.
Webdesign & SEO eStudio